Filmy blok

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje blok. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Bohaterami filmu są trzej przyjaciele po trzydziestce – Albert (Dobromir Dymecki), Marcin (Sebastian Pawlak) i Jacek (Albert Osik) – koledzy z dzieciństwa, outsiderzy, którzy wciąż mieszkają z rodzicami w tym samym bloku na obrzeżach miasta. Przez lata trwają w specyficznej przyjaźni, mimo tego, iż nie zawsze popycha ona ich życie do przodu. Losy każdego z nich od samego początku były pasmem niepowodzeń, wynikających z głupoty lub nieodpowiedzialności. Albert, Marcin i Jacek od dzieciństwa wciąż kombinują i szukają sposobów na szybkie wzbogacenie się. Niestety. Pomysły z walką rottweilera w osiedlowej altance czy z symulowaniem wypadku celem wyłudzenia pieniędzy od naiwnych kierowców okazują się mało przyszłościowe. Po kilkunastu latach bezowocnej walki o byt trzej przyjaciele przygotowują się do tej jednej, najważniejszej akcji. Tym razem jednak ma być inaczej. Mają doskonały pomysł i nie zawahają się go zrealizować.
Majka - młoda kobieta, studentka - wdała się w związek ze starszym od siebie mężczyzną. Gdy okazało się, że zaszła w ciążę nieodpowiedzialny ojciec dziecka ją opuszcza. Jej matka Ewa, chcąc pomóc córce i uniknąć skandalu postanawia zaopiekować się dzieckiem i uznać je za własne. Po jakimś czasie w młodej matce odezwały się rodzicielskie uczucia. Chce odzyskać swoją córkę. Ewa nie ma zamiaru jej zwrócić, ponieważ bardzo przywiązała się do dziecka. Majka obwinia matkę o kradzież, ona zaś uważa, że wybawiła ją z kłopotu. Nie mogąc odzyskać córki, Majka postanawia ją wykraść i wyjechać za granicę…

Dekalog I

7,7
Krzysztof jest naukowcem bardzo racjonalnie postrzegającym świat i ludzi. Potrafi wszystko udowodnić, wszystko wyliczyć. Jego syn Paweł dostał właśnie nowe łyżwy i chciałby jak najprędzej je wypróbować. Ojciec bardzo dokładnie wylicza, jak długo będzie musiał poczekać, aby poślizgać się na pobliskim jeziorku, żeby lód był odpowiednio gruby i mocny. Nadszedł upragniony dzień. Paweł idzie pojeździć na łyżwach… Czy precyzyjne wyliczenia ojca wystarczą, aby bezpiecznie się ślizgać? Czy można bezkrytycznie zaufać „mędrca szkiełku i oku”? Kiedy zaniepokojony długą nieobecnością syna Krzysztof idzie nad jeziorko, widzi skupionych wokół wielu mieszkańców osiedla, którzy rozmawiają o wypadku na lodowisku.


Karierowicz z Pułtuska marzy tylko o jednym – o władzy. Pewnego dnia dostaje nominację na „eksponowane stanowisko” w stolicy. Ma być gospodarzem domu w jednym z bloków na Ursynowie. Mieszkańców zniechęca do siebie już podczas przeprowadzki, która obfituje w niespodzianki i konflikty. Okazuje się, że operator dźwigu Zbigniew Kotek i lekarz Zygmunt Kołek otrzymali przydział na to samo mieszkanie. Jedynym wyjściem jest przedzielenie lokalu na pół. Ubecy mają założyć podsłuch u opozycjonisty prof. Dąb-Rozwadowskiego, ale pluskwa trafia do innego lokatora. Tajniacy podsłuchują nauczycielkę flirtującą z zapalonym myśliwym, docentem Furmanem. Ten opowiada jej o wyczynach na polowaniu. Nic dziwnego, że UB uznaje profesora za groźnego terrorystę. Najbardziej niezadowolonym z przydziału M jest weteran praskich podwórek, wielbiciel wódki i gołębi, Józef Balcerek. Robi wszystko, by pozostać wśród kumpli. Ale i jego opór zostaje złamany przez władzę. Gospodarz domu z finezją zatruwa życie lokatorom. Wydaje zarządzenia, orzeka w kwestiach spornych, nie waha się inwigilować życia sąsiadów. W końcu mieszkańcy tworzą tajną opozycję i zaczynają bojkotować rządy Anioła.
Satyryczna opowieść o losach dwóch rodzin, które borykają się z problemami dorastających dzieci. Anula i Paweł są typowymi przedstawicielami młodzieży lat 60. Marzą o wolności i dorosłości. Łatwo ulegają modom, zwłaszcza tym zachodnim. Ich opiekunowie, choć mają dobre intencje, nie radzą sobie z wyzwaniami stawianymi im przez dzieci i normy obyczajowe PRL. To staje się powodem wielu komicznych pomyłek. Scenariusz serialu powstał na podstawie książki, zawierającej felietony publikowane przez Mirę Zientarową na łamach „Przekroju” w latach 50. i 60. ubiegłego stulecia. Autorka z niezwykłym poczuciem humoru i ironią, opisywała stosunki rodzinne oraz obyczajowość polskiego społeczeństwa.
Janek i Wanda zajmują pokoik w starej willi. Pewnego dnia otrzymują przydział na nowe mieszkanie.
Zabawne perypetie inżyniera Karwowskiego (Andrzej Kopiczyński) i jego rodziny. Karwowski, tzw. przeciętny człowiek, mąż pani magister, ojciec dwojga dzieci, właściciel fiata 126p i typowego M-4, zmaga się z pokręconą rzeczywistością socjalistycznej Polski połowy lat 70. Obnaża absurd i głupotę gierkowskiej „propagandy sukcesu” oraz naiwność społeczeństwa żyjącego w tym okresie.

Dekalog V

7,7
DEKALOG V: "Nie zabijaj". Zagubiony młody człowiek, pozostawiony sam sobie w wielkim, obcym mieście, w wielkim obcym świecie. Okrutny obraz śmierci człowieka. Okrutny obraz karania śmiercią za śmierć.
Roman – kardiochirurg przed czterdziestką bardzo kocha swoją żonę. Jednak jego małżeństwo jest zagrożone, ponieważ nie może sprostać obowiązkom męża. Życie intymne legło w gruzach, kiedy stał się impotentem bez szansy na wyleczenie. Hanka, jego żona, bez względu na wszystko nie ma zamiaru się z nim rozstawać, ponieważ go kocha. W nowej sytuacji Roman staje się obsesyjnie zazdrosny o żonę i zaczyna nawet ją śledzić. Kiedy przyłapuje ją na zdradzie, Hanka tłumaczy, że wdała się w romans z młodym mężczyzną wyłącznie dla seksu. Małżonkowie dochodzą do porozumienia, postanawiają nawet adoptować dziecko…
DEKALOG VI: "Nie cudzołóż". Naiwna i niewinna miłość nastolatka do dojrzałej kobiety. To także lekcja dorastania i poznawania świata własnych uczuć. Dla pogrążonej w emocjonalnej pustce kobiety to moment na weryfikację własnego życia.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…